Kup Primoštena

Danas je završen 10. jubilarni Kup Primoštena koji se jedrio 17. i 18. 10. Prijavilo se rekordnih 59 posada jer su se od ove godine Optimistima pridružile i klase Laser 4.7 i Laser Radial. U Optimistima je bilo prijavljeno 40 posada, u Laser 4.7 12 posada i u Laser Radialu 7 posada. Jedriličar našeg JK Primoštena Bruno Lugović je prvi put zajedrio u Laseru 4.7.

U subotu vremenske prilike nisu bile naklonjene organizatoru jer je vjetar bio slab i promjenljivog smjera. Samo su Laser Radiali odjedrili sva 3 predviđena plova dok su Optimisti i L4.7 odjedrili 2 plova.

 

U nedjelju su LRD odjedrili preostala 2 plova dok su Optimisti i L4.7 jedrili 3 plova tako da je svih 5 predviđenih plovova uspješno završeno. Nedjelja je pružila malo bolje vremenske uvjete jer je puhao južni vjetar koji je varirao od 4 - 8 čvorova.

U klasi OPT prvo mjesto je zauzeo Roni Bobovnik iz YC Zagreb, drugo mjesto Marko Ivančev iz JK Zenta, a Petra Mastelić iz istoimenog kluba je bila treća i najbolja djevojčica.

Prvo mjesto do 12 godina osvojio je Luka Hagenauer iz YC Zagreb.

U Klasi Laser 4.7 prva je bila Karla Šavar iz YC Zagreb,drugi Roko Copić iz šibenskog Vala, a treće mjesto je zauzeo Marin Radačić iz JK Trogir.

 

Poredak u klasi Laser Radial je bio kako slijedi:

1. Marko Smolić JK Val

2. Marin Desabota JK Val

3. Kim Pletikos YC Portorož

 

Iz JK Primošten je nastupilo 5 jedriličara. Uz Bruna Lugovića koji je osvojio 11. mjesto u L4.7, u klasi Optimist su jedrili Toni Nižić - 22. mjesto, Ivan Čobanov - 23., Bartol Perković 24. i Marko Bakotić koji u nedjelju nije jedrio je bio 39.

Kup Primoštena je bio odlična uvertira u Prvenstvo Hrvatske za olimpijske klase koje će se održati od 21. - 25. 10. u Primoštenu.

Posebne zahvale na tehničkoj podršci od strane SEM SERVISA iz Marine Kremik, Mare Charter, te M&S Rent a boat iz Primoštena.

KUP PRIMOŠTENA 2015

OPTIMIST

KUP PRIMOŠTENA

Overall

Sailed: 4, Discards: 1, To count: 3, Entries: 40, Scoring system: Appendix A

 

Rank

IME I PREZIME

OZNAKA

BR. NA JEDRU

KLUB

SPOL

GODIŠTE

R1

R2

R3

R4

Total

Nett

 

1st

RONI BOBVNIK

CRO

1101

YC ZAGREB

M

2003

1.0

1.0

1.0

(2.0)

5.0

3.0

 

2nd

MARKO IVANČEV

CRO

798

JK ZENTA

M

2002

(3.0)

3.0

3.0

1.0

10.0

7.0

 

3rd

PETRA MASTELIĆ

CRO

1003

JK ZENTA

Ž

2003

2.0

2.0

(8.0)

8.0

20.0

12.0

 

4th

VLATKO MARUŠIĆ

CRO

105

JK TROGIR

M

2001

4.0

5.0

(10.0)

3.0

22.0

12.0

 

5th

KATIJA FRUA

CRO

1060

JK VAL

Ž

2001

(9.0)

4.0

6.0

4.0

23.0

14.0

 

6th

LUKA HAGENAUER

CRO

1859

YC ZAGREB

M12

2005

5.0

6.0

(11.0)

9.0

31.0

20.0

 

7th

TONI BULIČIĆ

CRO

1053

JK TROGIR

M12

2006

10.0

7.0

5.0

(12.0)

34.0

22.0

 

8th

ŠIMUN VLAHOV

CRO

1860

JK VAL

M

2001

7.0

8.0

(16.0)

7.0

38.0

22.0

 

9th

JOSIP TAFRA

CRO

783

JK OMIŠ

M12

2007

8.0

(16.0)

9.0

6.0

39.0

23.0

 

10th

VICE JUŠIĆ

CRO

1047

JK ŽAL

M

2002

6.0

14.0

7.0

(20.0)

47.0

27.0

 

11th

PAVE VIDAKOVIĆ

CRO

912

JK OMIŠ

M

2003

14.0

12.0

2.0

(41.0 OCS)

69.0

28.0

 

12th

IVAN MIŠE

CRO

BB

JK TROGIR

M

2003

(24.0)

10.0

13.0

15.0

62.0

38.0

 

13th

MARIN BAČELIĆ

CRO

1006

JK VAL

M12

2004

(23.0)

19.0

15.0

5.0

62.0

39.0

 

14th

Leonardo Borgin

CRO

1142

JK Tijat

M12

2005

20.0

17.0

4.0

(21.0)

62.0

41.0

 

15th

NOA PETKOVIĆ

CRO

958

JK VAL

M

2003

11.0

(25.0)

19.0

11.0

66.0

41.0

 

16th

Eleonore Borgin

CRO

1111

JK Tijat

Ž

2003

12.0

18.0

14.0

(41.0 OCS)

85.0

44.0

 

17th

KLARA BRNIČEVIĆ

CRO

1037

JK ORIŠAC

Ž12

2005

(25.0)

23.0

12.0

10.0

70.0

45.0

 

18th

DANIJEL UDOVIČIĆ

CRO

999

JK TIJAT

M

2003

15.0

15.0

(21.0)

17.0

68.0

47.0

 

19th

MATE ĐAKOVIĆ

CRO

1020

JK VAL

M12

2005

17.0

13.0

(25.0)

18.0

73.0

48.0

 

20th

LUCIJA DOMAZET

CRO

960

JK SV.IVAN

Ž12

2006

18.0

11.0

22.0

(25.0)

76.0

51.0

 

21st

LUKA FATOVIĆ

CRO

866

YC ZAGREB

M12

2006

21.0

(24.0)

18.0

13.0

76.0

52.0

 

22nd

TONI NIŽIĆ

CRO

97

JK PRIMOŠTEN

M

2002

19.0

(21.0)

20.0

14.0

74.0

53.0

 

23rd

IVAN ČOBANOV

CRO

958

JK PRIMOŠTEN

M

2002

(22.0)

22.0

17.0

16.0

77.0

55.0

 

24th

SA ZHANG

CRO

1039

JK TROGIR

M

2002

16.0

20.0

(23.0)

22.0

81.0

58.0

 

25th

NIKA BEŠLIJA

CRO

100

JK SV.IVAN

Ž12

2006

28.0

9.0

(29.0)

24.0

90.0

61.0

 

26th

LUCIJAN BRNIČEVIĆ

CRO

1018

JK ORIŠAC

M12

2007

13.0

29.0

27.0

(31.0)

100.0

69.0

 

27th

JURE RAKULJIĆ

CRO

7

JK ORIŠAC

M

2001

26.0

26.0

26.0

(41.0 OCS)

119.0

78.0

 

28th

PAŠKO BOŽAN

CRO

896

JK TROGIR

M

2003

(34.0)

28.0

28.0

23.0

113.0

79.0

 

29th

PAOLA ERCEGOVAC

CRO

1061

JK ORIŠAC

Ž12

2004

(41.0 DNC)

27.0

24.0

30.0

122.0

81.0

 

30th

ANTON ZAJC

CRO

885

JK VAL

M12

2007

33.0

31.0

(34.0)

19.0

117.0

83.0

 

31st

MILA MASTELIĆ

CRO

796

JK ZENTA

Ž12

2005

27.0

(34.0)

31.0

29.0

121.0

87.0

 

32nd

JAKOV BUJAS

CRO

828

JK VAL

M12

2006

(32.0)

30.0

32.0

27.0

121.0

89.0

 

33rd

JAKOV PAŠKOV

CRO

006

JK VAL

M12

2006

30.0

32.0

(33.0)

28.0

123.0

90.0

 

34th

BARTOL PERKOVIĆ

CRO

0

JK PRIMOŠTEN

M12

2006

31.0

(36.0)

35.0

26.0

128.0

92.0

 

35th

ZVONE LELAS

CRO

922

JK TROGIR

M12

2005

(41.0 DNC)

33.0

30.0

34.0

138.0

97.0

 

36th

DALIBOR BUZUK

CRO

103

JK TROGIR

M12

2005

(41.0 DNC)

35.0

36.0

36.0

148.0

107.0

 

37th

DINO BRKAN

CRO

895

JK TROGIR

M12

2004

(41.0 DNC)

41.0 DNC

37.0

32.0

151.0

110.0

 

38th

ANTONIO ŠARIĆ

CRO

92

JK TROGIR

M12

2005

(41.0 DNC)

37.0

38.0

35.0

151.0

110.0

 

39th

MARKO BAKOTIĆ

CRO

903

JK PRIMOŠTEN

M

2003

29.0

(41.0 DNC)

41.0 DNC

41.0 DNC

152.0

111.0

 

40th

LUKA MIHIĆ

CRO

90

JK TROGIR

M12

2006

(41.0 DNC)

41.0 DNC

41.0 DNC

33.0

156.0

115.0

 

KUP PRIMOŠTENA LASER 4.7

Overall

Sailed: 5, Discards: 1, To count: 4, Entries: 12, Scoring system: Appendix A

Rank

IME I PREZIME

OZNAKA

BR. NA JEDRU

KLUB

GODIŠTE

SPOL

R1

R2

R3

R4

R5

Total

Nett

1st

KARLA ŠAVAR

CRO

183986

YC ZAGREB

1999

Ž

3.0

(7.0)

2.0

1.0

2.0

15.0

8.0

2nd

ROKO COPIÆ

CRO

190692

JK VAL

2001

M

5.0

3.0

(7.0)

4.0

1.0

20.0

13.0

3rd

MARIN RADAÈIÆ

CRO

165767

JK TROGIR

1998

M

4.0

1.0

3.0

5.0

(10.0)

23.0

13.0

4th

KRISTIJAN BULIÈIÆ

CRO

178706

JK TROGIR

2000

M

1.0

4.0

5.0

(8.0)

6.0

24.0

16.0

5th

JANA JELÈIÆ

CRO

178705

YC ZAGREB

2000

Ž

2.0

(8.0)

4.0

3.0

7.0

24.0

16.0

6th

NIKO KAŠTELAN

CRO

17870

YC ZAGREB

2001

M

(7.0)

5.0

6.0

2.0

4.0

24.0

17.0

7th

DAMIR BULIÆ

CRO

161682

JK ORSAN

1998

M

(10.0)

10.0

1.0

6.0

3.0

30.0

20.0

8th

ÐANI MUHAR

CRO

182660

JK TROGIR

2000

M

(9.0)

2.0

9.0

9.0

8.0

37.0

28.0

9th

TIMON VERTUŠ

CRO

180046

YC ZAGREB

2001

M

8.0

(9.0)

8.0

7.0

5.0

37.0

28.0

10th

JURAJ RADAÈIÆ

CRO

190693

JK VAL

2001

M

6.0

6.0

(13.0 DNC)

13.0 DNC

13.0 DNC

51.0

38.0

11th

BRUNO LUGOVIÆ

CRO

180040

JK PRIMOŠTEN

2001

M

(11.0)

11.0

11.0

10.0

9.0

52.0

41.0

12th

NIKŠA ŽILIÆ

CRO

189015

JK ORIŠAC

2000

M

12.0

(13.0 DNC)

10.0

11.0

11.0

57.0

44.0

 

 

KUP PRIMOŠTENA 2015

LASER RADIAL

KUP PRIMOŠTENA

Overall

Sailed: 5, Discards: 1, To count: 4, Entries: 7, Scoring system: Appendix A

Rank

IME I PREZIME

OZNAKA

BR.NA JEDRU

KLUB

GODIŠTE

SPOL

R1

R2

R3

R4

R5

Total

Nett

1st

MARKO SMOLIÆ

CRO

180042

JK VAL

2000

M

1.0

1.0

2.0

(4.0)

2.0

10.0

6.0

2nd

MARIN DESABOTA

CRO

200705

JK VAL

1997

M

3.0

(4.0)

3.0

1.0

1.0

12.0

8.0

3rd

KIM PLETIKOS

SLO

198483

YCP

 

Ž

2.0

2.0

(4.0)

2.0

3.0

13.0

9.0

4th

ALEC CVINAR

CRO

186210

JK ORSAN

1997

M

4.0

3.0

1.0

(5.0)

4.0

17.0

12.0

5th

ANTE JUŠIÆ

CRO

19069

JK VAL

1999

M

5.0

5.0

5.0

3.0

(8.0 OCS)

26.0

18.0

6th

MARTIN PETKOVIÆ

CRO

180040

JK VAL

1997

M

6.0

6.0

(8.0 DNC)

6.0

5.0

31.0

23.0

7th

ORSAT VUKAS

CRO

171881

JK ORSAN

1998

M

(7.0)

7.0

6.0

7.0

6.0

33.0

26.0


Općina Primošten

HJS